Portal muzyczny
Portal muzyczny
Każdy z nas w ciągu swego życia ma styczność z różnego rodzaju dźwiękami. Udokumentowanym jest fakt, iż owe dźwięki w bardzo efektywny sposób mogą wpływać na poziom życia człowieka. Nie można więc wątpić, iż muzyka zawsze była i długo jeszcze będzie przewijała się w pobliżu w czasie naszego ziemskiego biegu.

Sama popularność prostego zjawiska wydawania dźwięków za pomocą drgań różnego rodzaju materiałów spowodowała olbrzymie zainteresowanie. Dzięki temu prężnie zaczęła rozwijać się branża muzyczna, która dzięki olbrzymim nakładom może liczyć obecnie na jeszcze większe dochody. W owym "wyścigu szczurów" bierna nie pozostała branża internetowa. Zaczęło powstawać bardzo wiele stron mających skupiać rzesze muzycznych amatorów, jak i również profesjonalistów. Szczególnie zauważalne stało się to w XXI wieku. Niestety jednak większość z owych witryn prezentuje mierny poziom. Znajdują się jednak ludzie, którzy wychodzą na przeciw temu zjawisku.

Takim właśnie protestem przeciw komercji, jak i zaniżaniem muzycznego poziomu witryn, jest portal muzyczny NewBandz. Odciął się on od polskiego rynku, w większej części przesiąkniętego dążeniem do uzyskania jak największego dochodu. NewBandz nie zachęca kolorową szatą graficzną. Nie znajdziecie tam również setek nielegalnie dodanych plików mp3. Portal jest po prostu ciekawą alternatywą wobec komercji. Ma on pomagać młodym, ambitnym osobom wyjść z cienia. Podstawową ideą jest wzajemna pomoc i wyrozumiałość, Wiemy dokładnie, że nikt z założenia nie wiedział wszystkiego. Człowiek po urodzeniu to nic więcej jak tabula rasa, czysta karta, którą w jak najbardziej umiejętny sposób należy wypełnić. NewBandz robi to w ostry, ale równoważnie skuteczny sposób na swoim forum. forum muzyczne zostało wprowadzone po to, by być centralną i najważniejszą częścią witryny. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że w obecnych czasach to nie właściciel strony stanowi o jej sukcesie, Integralną i najważniejszą częścią zawsze są użytkownicy, którzy tworzą zgraną społeczność.

Na koniec wypadałoby również po krótce nakreślić możliwości samego portalu. NewBandz umożliwia rejestrację zespołów, dzięki której dostaje się możliwość prezentacji dokonań kapeli w domenie nazwa.kapela.info. To jednak nie wszystko. Udostępnione zostało dodawanie plików mp3 , jak i solówek. Wprowadzony został także bardzo ciekawy system ocen i komentarzy. Możliwości jest naprawdę wiele. Trzeba tylko mieć chęci i pomysł, aby je dobrze wykorzystać i w końcu zostać zauważonym. Jednym słowem - osiągnąć sukces!

Na koniec proponuję każdemu, by zadał sobie poniższe pytania. W ten sposób można dowiedzieć się naprawdę wiele o samym sobie:

Czy muzyka jest dla Ciebie czymś więcej niż sposobem na nudę?

Interesujesz się muzyką czy plotkami związanymi z muzykami?

Czy nigdy nie ciekawiło Cię jak grają artyści, których twarze nie znajdują się na pierwszych stronach gazet?

Czy Ty również uważasz, że ambitna muzyka jest tępiona?

Czy słuchając radia nie masz wrażenia, że większość granych tam piosenek jest sztucznie wypromowana?

Grasz?

Jesteś muzykiem?

Jeśli odpowiedziałeś pozytywnie na którekolwiek z powyższych pytań, to pokaż się! To nic nie kosztuje.